Metāla jumta segums

Plēve

Šodien ir milzīgs asortiments ar celtniecības plēvem.
Plēves atšķiras atkarībā no iecelšanas un ražotāja.
Principiāla nozīme ir ne ražotājam, bet konkrētas plēves paredzēšanai.
Plēves jumtam arī ir lielā asortimentā.

Starp dažāda veida jumtu, atsevišķi iedala metāla jumta segumus, kuri attiecas ar lielām temperatūras izmaiņām (sildīšana - dzesēšana) un jumta segumi, kuri ne attiecas ar būtiskām temperatūras izmaiņām.

Metāla jumta segumam rekomendē izmantot līdz 3 plēvu veidam. Tvaika izolācijas plēves liek pirms vates iekšpus telpās, pretvēja plēves liek (aizsargā vati no izpūšanas) pār vati, abas šīs plēves liek tieši uz vati, bez ventilācijas spraugu.

Ventilācijas spraugu (5 cm) atstaj pār pretvēja plēves, pēc tam piekravā antikondensātas hidroizolācijas plēves. Ir svarīgi zināt, ka elpojošo (šajā gadījumā pretvēja) plēvi piekravā ar pārklājumu uz kores, bet ne elpojošu (antikondensātas) piekravā ar spraugu uz kores (bez pārklājuma), lai izvēdinātu mitrumu, kuru salika ar antikondensātas plēves.

Jumta segumam no metāldakstiņa un profilklāja. Hidroizolācijas kvalitātē ir rekomendējama antikondensātas plēves, tā kā metālam ir augsts siltumvadītājs, un pie diennaktu temperatūras izmaiņu uz metāla seguma apakšēja līmeņa rodas kondensāts. Tas ir arī iespējams izmantot hidroizolācijas plēves.

plenka

Lai novērstu mitrumu starp metāldakstiņu un hidroizolāciju, ar cieta seguma palīdzību, izveido augšējo ventilācijas spraugu apmēram 40 mm augstumā. Starp termoizolāciju un hidroizolāciju tiek izpildīts apakšējas ventilācijas spraugs (starp sildmateriālu un plēvi).

No lejas termoizolācijas materiāls (sildmateriāls) aizsargājas ar tvaika izolācijas plēvi. Tvaika izolācija ir montējama uz iekšējās virsmas spārēm ar skavotāju – ar skavu pistoli, un savienojas ar izturīgām līmlentām. Par citiem jumtiem (betona, māla, bitumenu dakstiņš, skaida, niedre un citi), kuri nav pakļautas asām temperatūras izmaiņām un liela kondensāta daudzuma veidošanās, izmanto divu veidu plēves.

Tvaika izolācija pirms vates iekšpus telpas un difūzijas membrānas no ārpuses, nodrošina hidroizolāciju un vējaizolāciju. Likt viņu vajag tieši uz vati. Plakaniem jumtiem, pielieto tikai tvaika izolāciju, tā kā plēves funkciju tur izpilda citi materiāli, piemēram bitumenu ruļļu materiāli.